Неестетичний вигляд соска чи ареоли, що його оточує, в більшості випадків не порушує функції молочної залози. Але в жінок, які прагнуть досконалості її форми, цей невеликий недолік може викликати значний психологічний дискомфорт і тому може бути виправлений за естетичними показаннями. А коли втягнуті соски ускладнюють годування дитини, їх корекція стає просто необхідною за функціональними показаннями.
Види корекції соска та ареоли
Вибір технології здійснення операції залежить від виду дефекту.
Корекція втягнутих сосків
Втягненість соска обумовлена наявністю у молочних протоках коротких тяжів, які усувають, застосовуючи методи мікрохірургії. Молочні протоки при цьому обов’язково зберігаються і в майбутньому пацієнтка зможе годувати дитину. Тканина молочної залози не ушкоджується, а післяопераційний рубець практично невидимий.
Корекція надмірно розвиненого соска
Для корекції надмірно розвиненого соска, який у більшості випадків формується після багаторазових періодів годування груддю, використовують метод клиноподібного вирізання тканини.
Корекція форми ареол
Форми ареол коригують за допомогою методу вирізання пігментованих ділянок без порушення молочних протоків. У майбутньому виконана операція жодним чином не вплине на можливість годування груддю.
Реконструкція соска або ареоли
За відсутності соска чи ареоли вдаються до реконструктивної хірургії. Аби сформувати сосок, використовують шкіру грудей, ареолу — ділянку пігментованої шкіри з зони промежини чи від другої недеформованої ареоли. У низці особливо складних випадків після операції корекції ареоли може бути виконаний татуаж.
Особливості операції
Операцію виконують амбулаторно під місцевою анестезією. Зазвичай після корекції пацієнтка не відчуває болю. У низці випадків виникає лише відчуття легкого печіння, яке навіть не вимагає застосування анальгетиків.