ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Мамопластика: 7 питань про збільшення грудей

Удосконалити форму та збільшити розмір молочних залоз або виправити помітну асиметрію — такі завдання можна швидко вирішити за допомогою встановлення грамотно підібраних імплантів. Збільшення грудей залишається однією з найпоширеніших пластичних операцій: щороку у світі здійснюється понад 1,5 млн таких хірургічних втручань як мамопластика. Чи вплине процедура на спосіб життя пацієнтки, чи виникнуть певні заборони й обмеження та чи потрібно одразу планувати заміну встановлених імплантів?

Як відбувається реабілітація: чи можна повернутися до звичного життя і коли це станеться?

Після мамопластики пацієнтка залишається у стаціонарі протягом доби і наступного дня після операції виписується додому. Одразу після збільшення грудей накладаються спеціальні тугі пов’язки, що необхідно носити кілька днів. Водні процедури, фізичні навантаження, відвідування лазні, сауни, солярію або засмагання під сонцем у цей період виключені. Прийняти душ можна буде не раніше п’ятого-шостого дня — лише після того, як шви загояться. Через деякий час рубці практично не помітні. Близько місяця після збільшення грудей потрібно буде носити компресійну білизну та відмовитися від бюстгальтерів із кісточками, щоб уникнути травмування чи подразнення у місцях розрізів. Повністю відновити активність після мамопластики вийде не раніше, ніж через 4–6 тижнів — саме тоді зникають набряки. Детальні рекомендації щодо того, коли можна безпечно повернутися до занять спортом або приймати ванну, надасть пластичний хірург під час обов’язкових післяопераційних оглядів. У довгостроковій перспективі жодні обмеження звичного способу життя не потрібні.

Годування груддю та мамопластика — з якими обмеженнями доведеться зіткнутися?

Пацієнткам, які планують вагітність протягом року, варто відкласти збільшення грудей. Мамопластику рекомендовано виконувати не раніше ніж через пів року після завершення лактації. При цьому наявність імплантів не вплине на здатність годувати грудьми. Єдине обмеження: вагітність рекомендується планувати не раніше ніж через рік після мамопластики, коли розрізи повністю загояться, а імпланти приживуться.

Заборона на перельоти чи заняття дайвінгом після мамопластики — міф чи реальна потреба?

У перші дні та місяці після збільшення грудей пацієнткам потрібно суворо дотримуватись рекомендацій лікаря. На цьому етапі дійсно існують певні обмеження, які поступово послаблюються в міру загоєння швів та адаптації організму до імплантів. Переліт можна планувати вже через 10–14 днів після мамопластики, знову сісти за кермо — через тиждень, засмагати — за 2–3 місяці. Варто детально обговорити з пластичним хірургом можливість відновити заняття спортом та фізичну активність, у тому числі дайвінг, стрибки з парашутом, тощо. У клініці LaserOne використовуються лише високоякісні імпланти провідних світових виробників, які гарантують міцність і зносостійкість. Пацієнткам не доведеться хвилюватись про те, що з імплантом може щось трапитися на висоті або за інтенсивного навантаження: пошкодження та порушення цілісності можуть виникнути, але найчастіше вони стають результатом отриманих травм.

Чи можна досягти природного ефекту чи оточуючі зрозуміють, що груди збільшені?

Кваліфіковані пластичні хірурги клініки підбирають форму, розмір імплантів та планують їх розміщення залежно від анатомічних особливостей кожної пацієнтки та її побажань. Для максимально природного ефекту вибирають ергономічні варіанти, форма яких змінюється при зміні положення тіла, так само, як у натуральних грудей. Післяопераційні рубці протягом року набувають тілесного кольору і стають майже непомітними.

Згодом встановлені імпланти доведеться міняти?

Провідні виробники галузі дають довічну гарантію на свою продукцію. Якщо під час щорічного огляду лікар не виявив показань до повторної мамопластики, нічого змінювати не потрібно.

Як вибрати відповідні імпланти?

Збільшення грудей планується індивідуально для кожної пацієнтки, залежить від її побажань та особливостей будови грудної клітки, вихідного розміру й форми грудей, наявності асиметрії та інших факторів. Лікар може запропонувати декілька варіантів на вибір та докладно пояснить очікуваний результат.

Чи існують вікові обмеження для збільшення грудей?

Мамопластика не здійснюється пацієнткам віком до 18 років. Суворих обмежень за максимально допустимим віком не існує: лікар самостійно приймає рішення у кожному конкретному випадку на основі результатів аналізів та огляду. Важливо враховувати, що збільшення грудей здійснюється під загальним знеболенням та передбачає реабілітаційний період.

Якщо у вас залишилися питання — запишіться на консультацію до пластичного хірурга клініки LaserOne. Кваліфікований досвідчений лікар детально розповість про хід операції зі збільшення грудей, особливості підготовки та реабілітації, а також розвіє всі міфи стосовно маммопластики.

Автор: Пластичний хірург Козлов Дмитро Анатолійович