ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Асиметрія грудей: проблему можна виправити

Незначні відмінності розмірів, форми, висоти лівої і правої грудей, малопомітна невідповідність розмірів або розташування сосків зустрічаються у більшості жінок і відносяться до варіантів норми. Коли асиметрія яскраво виражена, складнощі при виборі білизни та одягу можуть погіршуватись психологічним дискомфортом, проблемами з поставою та нерівномірним навантаженням на хребет, розвитком комплексів, труднощами у спілкуванні та побудові стосунків. Чи можна скоригувати різні за формою чи розміром молочні залози, а не просто замаскувати дефект?

Причини виникнення проблеми

Асиметрія грудей буває вродженою або набутою, її розвиток спричиняють:

 • гормональні порушення;
 • вікові зміни;
 • травми;
 • вагітність та годування груддю;
 • онкологія;
 • хірургічні втручання;
 • порушення постави.

Ці фактори сприяють розвитку нерівномірного обвисання (птозу), порушенню формування однієї з грудей (асиметричне збільшення або недорозвиненість) при нормальному розвитку другої, асиметрії ареол, невідповідності молочних залоз за формою та розміром.

Коли варто звернутися за консультацією лікаря

Необхідно визначити ступінь виразності асиметрії. Різниця у розмірі, формі, розташуванні сосків і ареол може бути мінімальною — у такому разі виправлення не знадобиться. Візит до клініки слід запланувати, якщо відмінності помітні або яскраво виражені: одна з грудей більша за іншу на 20% і більше, груди несиметрично розташовані.

Ефективне вирішення проблеми

Візуально замаскувати невідповідність допоможе підбір спеціальної білизни, але вилікувати асиметрію можна лише хірургічним шляхом. Щоб підібрати індивідуальну схему корекції у кожному конкретному випадку, потрібно приїхати до клініки на консультацію до пластичного хірурга. Залежно від характеру проблеми та ступеня виразності лікар порекомендує відповідний метод:

 • Невелику асиметрію можна скоригувати за допомогою ліпофілінгу. Процедура передбачає заповнення меншої з грудей жировою тканиною пацієнтки, взятої з іншої ділянки тіла. Метод малотравматичний, здійснюється під місцевою анестезією та передбачає швидку реабілітацію. Використання власної жирової тканини виключає ризик відторгнення.
 • При птозі молочної залози внаслідок вікових змін, вагітності та лактації, різкого схуднення може бути рекомендована хірургічна підтяжка. Така операція виправить асиметрію, опущення соска та ареоли, скоригує форму грудей.
 • Усунути більш виражену асиметрію допоможе комбінація різних методів: підтяжка + імпланти; імпланти + ліпофілінг; підтяжка + ліпофілінг тощо. Комбінація методів підбирається індивідуально під час огляду на консультації.

Як підібрати правильну схему корекції асиметрії

При складанні плану операції лікар оцінить характер асиметрії, ступінь її виразності, візьме до уваги індивідуальні особливості пацієнтки, стан здоров’я та побажання щодо результату. Перед процедурою потрібно пройти обстеження, здати аналізи, щоб виключити наявність протипоказань.

Схема лікування може включати операцію лише на одній з грудей: збільшення, підтяжку або зменшення. Проте частіше потрібна одночасна корекція обох молочних залоз, іноді для цього використовуються різні методи, грудні імпланти різної форми та розміру. Детальну інформацію щодо цього пластичний хірург надасть на консультації. Лікар розповість про правильну підготовку, про всі обмеження в реабілітаційний період, пояснить, як здійснюватиметься процедура. У клініці LaserOne використовують високоякісні імпланти світових виробників — лідерів галузі, на вироби яких надається довічна гарантія.

Протипоказання — у яких випадках операцію доведеться скасувати або відкласти

 • Вік до 18 років або до повного статевого дозрівання. Втручання недоцільно виконувати, доки молочні залози повністю не сформовані.
 • Період вагітності, годування груддю.
 • Онкологія.
 • Інфекційні хвороби чи загострення хронічних захворювань.

Коли можна побачити та оцінити результат

Операції з підтяжки, збільшення або зменшення грудей, корекція сосків і ареол здійснюються під загальним наркозом у клініці. Після втручання пацієнтці необхідно 1–2 доби залишатися у стаціонарі під наглядом медперсоналу. Після операції рекомендовано носити компресійну білизну протягом 1–2 місяців. Тривалість періоду відновлення залежить від схеми лікування та складності операції. Зазвичай оцінити ефект можна за 3–4 місяці.

Заплануйте на потрібний час консультацію з пластичним хірургом клініки LaserOne, отримайте індивідуальну схему корекції асиметрії.

Автор: Пластичний хірург Замковой Вадим Вікторович