ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Викривлення носової перегородки

Носова перегородка — це вкрита слизовою оболонкою рівна тонка пластина, яку утворюють хрящова та кісткова тканини. У нормі вона поділяє простір усередині носа на рівні частини і розташовується чітко посередині носової порожнини. Незначні відхилення зустрічаються у 90–95% людей і не є приводом для занепокоєння. При цьому не варто відкладати візит до клініки, якщо деформація помітна та супроводжується ускладненнями — пластика носа допоможе вирішити проблему.

Які порушення можуть виникнути

  • Викривлення — перегородка залишається рівною, але зміщується до краю однієї ніздрі, деформується С-подібно або S-подібно.
  • Гребінь — на носовій перегородці розвивається наріст. Крім викривлення, така патологія призводить до постійного травмування тканин.
  • Шип — один або кілька виступів кісткової тканини. Таке утворення може розташовуватися тільки з одного боку або одночасно з двох сторін носової перегородки, викликаючи деформацію та постійне подразнення слизової оболонки.

Пластика носа демонструє високу ефективність у вирішенні проблем будь-якого типу.

Що може спровокувати деформацію

Неправильне формування носової перегородки може бути викликано дією фізіологічних факторів: патологія стає результатом нерівномірного розвитку та зростання кісток черепа. Часто причиною деформації стають травми, у тому числі отримані у дитячому віці. У ряді випадків викривлення відбувається під дією патологічних процесів у носовій порожнині: поліпів, новоутворень, розростання носової раковини.

Які проблеми зі здоров’ям викликає викривлення носової перегородки

  • Утруднене дихання, закладеність однієї чи обох ніздрів. Такі стани пов’язані не лише з фізичним дискомфортом. У носовій порожнині повітря очищається, зволожується та зігрівається. Якщо носове дихання порушене або зовсім неможливе, частішають простудні захворювання, можуть виникати підвищена стомлюваність, часті головні болі.
  • Хронічні запальні процеси, дискомфорт під час дихання, сухість. Постійний нежить впливає на слизову оболонку, викликаючи її збільшення. При цьому також зростає виділення слизу.
  • Хропіння, поява шумного дихання, сопіння.
  • Проблеми із відчуттям запахів.
  • Кровотечі з носа.
  • Часті запальні захворювання горла, вуха.
  • Розвиток помітної асиметрії носа, зміна його розмірів та форми.

Коли призначають септопластику

Викривлення носової перегородки коригується хірургічним шляхом: за допомогою пластичної операції — септопластики. Пластика носа може бути рекомендована при вираженій деформації та наявності супутніх патологій, особливо тих, що перейшли в хронічну форму. Через порушення носового дихання знижується імунітет та насичуваність крові киснем, виникає хронічна втома. Постійні запальні процеси носової порожнини призводять до розвитку синуситів, ринітів, отитів та інших захворювань. Пластика носа допомагає відновити нормальне дихання, позбутися постійного подразнення, відчуття сухості, а також постійних запальних захворювань.

Завдяки спеціалізації з отоларингології пластичні хірурги клініки LaserOne проведуть необхідну діагностику, ухвалять рішення щодо доцільності хірургічного втручання та ретельно спланують пластику носа.

Як проходить септопластика

Септопластика здійснюється під загальним наркозом. Перед процедурою пацієнту необхідно здати аналізи, точний список яких надасть пластичний хірург. Лікарі клініки досконало володіють сучасними методами проведення пластики носової перегородки. Для досягнення очікуваного ефекту може бути рекомендовано відкритий або закритий варіант хірургічного втручання у кожній конкретній ситуації. Залежно від рівня складності, пластика носа може тривати 2–3 години.

Реабілітаційний період

Протягом 2–3 діб після септопластики потрібно утриматися від водних процедур, надто холодних та гарячих страв, використовувати високу подушку для сну. Близько 7–10 днів після проведення хірургічного втручання можуть зберігатися набряки та синці, після їх зникнення можна помітити попередній результат. Остаточний результат буде видно вже за 2–3 місяці.

Кожна операція планується індивідуально залежно від особливостей пацієнта. Під час попередньої консультації пластичний хірург відповість на всі питання і детально пояснить, яких результатів можна очікувати після пластики носа.

Автор: Пластичний хірург Замковой Вадим Вікторович