ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Як здійснюється процедура пересадки волосся

Трансплантація волосся залишається одним із найефективніших способів лікування алопеції або облисіння. З такою проблемою стикаються як чоловіки, так і жінки. Найпоширенішою причиною порідіння або втрати волосся на голові є генетична схильність. Спровокувати проблему можуть також деякі захворювання, брак раціону певних вітамінів і мікроелементів, постійні стреси, травми та інші фактори. Деякі види алопеції на початкових етапах піддаються лікуванню спеціальними препаратами, зовнішніми засобами припинення облисіння, апаратними процедурами. Але найчастіше вирішити проблему допомагає лише хірургічне втручання. Як здійснюється пересадка волосся, де беруть матеріал для трансплантації і в яких випадках лікар порекомендує таку операцію — про це в нашому матеріалі.

Чи варто робити пересадку волосся, які альтернативи існують

Щоб визначитися, чи буде цей метод лікування алопеції ефективним, потрібна попередня консультація пластичного хірурга. Під час огляду лікар оцінює стан шкіри у зоні облисіння, може призначити необхідні аналізи для встановлення точного діагнозу. З появою гострих чи загостренні хронічних захворювань операцію відкладають до одужання чи ремісії.

При незначному випаданні волосся та на ранніх стадіях появи такої проблеми хірург може порекомендувати альтернативні процедури, у тому числі мезотерапію. Але в більшості випадків відновити волосся в зоні облисіння та отримати стійкий результат на довгі роки допоможе мікротрансплантація волосся.

Звідки беруть волосся для пересадки

Для процедури трансплантації волосся пластичний хірург витягує волосяні фолікули із потиличної або бічних зон голови пацієнта. При андрогенному типі облисіння в цих зонах волосся практично не схильне до випадіння. Воно добре приживається в місцях алопеції та зберігається на все життя.

Чи можна пересадити волосся з бороди на голову

Підтверджену ефективність дає мікротрансплантація волосся, взятого з потиличної та бічних частин голови (андроген-залежних зон). Якщо з будь-яких причин у цих зонах недостатньо волосяних фолікулів для пересадки, допускається забір матеріалу з інших донорських ділянок: підборіддя або тіла. Рішення про вибір донорської зони приймає лікар під час огляду пацієнта. Хірург розповість докладно про очікувані результати.

Чи можна використовувати донорські графти родича пацієнта

Численні експерименти довели, що отримати ефект від пересадки можна лише за допомогою власних волосяних фолікулів пацієнта. Матеріал, взятий навіть у близьких донорів, найчастіше не приживається.

Як відбувається пересадка волосся

Операція не потребує особливої ​​підготовки чи загальної анестезії. Залежно від кількості фолікулів, що пересаджуються, пацієнту потрібно буде провести в клініці від 3 до 8 годин. Пластичні хірурги клініки LaserOne застосовують для трансплантації безшовний метод FUE. За такого підходу лікар використовує спеціальний інструмент вилучення з донорської зони окремих графтів. Кожен графт — це від 1 до 4 волосяних фолікулів разом з частинкою навколишніх тканин. Після забору графта залишається невеликий прокол, який самостійно повністю загоюється за 2 тижні. У зоні забору матеріалу може спостерігатися легке почервоніння шкіри.

На наступному етапі лікар використовує спеціальний апарат для створення невеликих проколів у зоні облисіння та проводить вживлення графтів. При цьому хірург враховує напрямок та кут росту волосся для створення природного ефекту. Після пересадки графти не потрібно додатково закріплювати. Надійну фіксацію на новому місці забезпечує білок фібрину, який міститься і в тканинах, що оточують донорські волосяні фолікули, і тканинах зони облисіння. Це означає, що така операція не передбачає накладання швів чи фіксуючих пов’язок.

Приживання графтів при безшовному методі трансплантації становить 95–100%. Вже через 1–2 місяці з пересаджених фолікулів росте нове волосся. Пацієнту не знадобиться тривала реабілітація. Мити голову можна буде через 3 дні після операції, на 1–2 тижні рекомендується обмежити фізичну активність і відмовитися від перегріву (відвідувань сауни, лазні, солярію або пляжу).

Оцінити результат мікротрансплантації волосся можна буде вже за рік після процедури. Про хід операції та очікуваний ефект лікар детально розповість під час попередньої консультації.

Автор: Пластичний хірург Жигунова Ольга Володимирівна