ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Реабілітація після мамопластики

Збільшити груди, надати їм більш привабливої ​​форми або скоригувати асиметрію — вирішити такі завдання допоможе пластична операція. Успіх цього втручання залежить не тільки від професіоналізму хірурга та правильно підібраних грудних імплантів. Важлива складова для отримання очікуваного результату — точне дотримання рекомендацій лікаря у період реабілітації. З якими обмеженнями доведеться зіткнутися після збільшення грудей і коли можна повністю повернутись до звичного ритму життя: займатися спортом, засмагати чи літати літаком?

Одразу після операції — спостереження у стаціонарі

Пластика грудей здійснюється під загальним наркозом та передбачає проведення розрізів тканин, встановлення ендопротезів, накладання швів. Найчастіше лікар порекомендує пацієнтці залишатися під наглядом у стаціонарі протягом доби після операції. Пити воду дозволяється вже через 2–3 години після втручання, а харчування після мамопластики можливе не раніше ніж через 3–4 години. У цей період пацієнтка відчуває слабкість після анестезії, болісні відчуття у грудях, розвивається набряклість, можуть з’явитися синці. Нормальним вважається короткочасне підвищення температури. Для полегшення больових відчуттів та запобігання розвитку інфекцій хірург призначить знеболювальні препарати та антибіотики. Одразу після операції одягається спеціальна компресійна білизна — її потрібно буде носити близько місяця.

Перші дні вдома — відпочинок та мінімум фізичної активності

На 2-й день після мамопластики пацієнтка може повернутись додому. Важливо враховувати, що самостійно керувати машиною протягом тижня після втручання не можна. Під забороною в цей період: заняття спортом, підйом ваги, інтимна близькість, водні процедури та будь-який перегрів. Кілька тижнів доведеться контролювати положення тіла під час сну — спати на животі чи боці не можна. Пацієнтці не потрібно буде самостійно обробляти шви — хірург клініки LaserOne спланує оптимальний графік оглядів та перев’язок. Шви розсмоктуються самостійно. Але при відновленні болісних відчуттів в області грудей або швів, появі почервоніння або виділень, підозрі на зміщення імпланту необхідно терміново звернутися до лікаря.

Поступове повернення до звичного життя

Приймати душ можна через тиждень після операції на грудях і лише з дозволу лікаря. Ванна, басейн, сауна, лазня залишаються під забороною ще на 2–3 місяці. Як мінімум стільки ж часу має пройти, перш ніж можна буде засмагати у солярії чи на пляжі. Компресійну білизну обов’язково носити постійно не менше місяця, у тому числі під час сну. Така білизна потрібна для правильної фіксації грудей. Лікар розповість, коли можна буде повернутися до використання білизни з кісточками. Збільшення грудей — не привід назавжди відмовитися від перельотів — вже за 2–3 тижні можна планувати польоти літаком.

Спорт після мамопластики

Через 2 місяці після операції можна проконсультуватися з хірургом щодо відновлення спортивних занять. Терміни зняття обмежень залежать від індивідуальних особливостей пацієнтки, швидкості реабілітації та конкретних видів спорту. Повернення до високих навантажень (інтенсивних кардіо-тренувань, силових вправ) можливе не раніше, ніж за пів року після збільшення грудей.

Коли груди повністю відновляться

Болючі відчуття, зазвичай, повністю проходять на 5–6-й день після операції, набряки спадуть через 2 тижні. Для повного відновлення необхідно 6–12 місяців.

Мамопластика здійснюється лише після попередньої консультації з хірургом. Лікар докладно розповість про всі особливості періоду реабілітації, терміни зняття обмежень, а також відповість на всі питання.

Автор: Пластичний хірург Жигунова Ольга Володимирівна