ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Лазерна епіляція влітку

На відміну від депіляції волосся, процедура епіляції дозволяє позбутися дратівливих волосків раз і назавжди, оскільки при цьому повністю руйнуються волосяні фолікули. Одним із найефективніших та безболісних, а тому й популярних методів епіляції є лазерний.

Як впливає лазерний промінь на волосся?

Під дією лазерного променя суворо фіксованої довжини руйнуються клітини волосяного фолікула, сама волосина випадає, а шкіра не пошкоджується і не травмується, залишаючись гладенькою. За всієї своєї ефективності процедура абсолютно безболісна, але повторити її доведеться декілька разів. Лазер впливає тільки на волосся на поверхні, що знаходиться в активній фазі розвитку. Тому епіляцію повторюють через 4–5 тижнів, коли зі «сплячого» фолікула на поверхню вийде нова волосинка. Повністю позбутися волосся можна тільки при руйнуванні всіх, активних і сплячих, волосяних фолікул.

Лазерні промені з різною довжиною хвилі по-різному впливають на небажані волоски. Більшість лазерів ефективно видаляє лише темні волоски на світлій шкірі, і лише деякі здатні видалити навіть русяве волосся на білосніжній шкірі або темне волосся на смаглявій і засмаглій шкірі.

Обмеження при проведенні епіляції лазером

Жінкам, які вже оцінили чудовий результат лазерної епіляції, добре відомі певні її обмеження. Лазерну епіляцію не рекомендують виконувати влітку. Протягом тижня після процедури не можна засмагати, а потім ще декілька тижнів для прогулянок на відкритому повітрі слід користуватися кремом з високим сонцезахисним фактором. З чим пов’язані ці обмеження?

Промінь олександритового лазера (довжина хвилі 755 нм) впливає на пігмент меланін, що міститься в клітинах фолікула. Саме тому така лазерна епіляція виявляється більш ефективною для темного волосся. Але в смаглявій або засмаглій шкірі вміст меланіну настільки великий, що лазерний промінь може викликати опік, після якого на шкірі утворюються пігментні плями.

Лазерна епіляція влітку? — Так!

Усі літні обмеження та правила знімаються, якщо епіляція проводиться неодимовим лазером. Промінь такого лазера має довжину хвилі в 1064 нм і, проникаючи всередину шкіри, має максимальну дію не на меланін, а на інший пігмент — оксигемоглобін. В результаті теплового впливу капіляри, що живлять фолікули волосся, миттєво склеюються, і через 7–10 днів позбавлене живлення волосся випадає. Ні смаглява, ні засмагла шкіра під впливом неодимового лазера не може бути пошкоджена, тому пацієнткам гарантується відсутність навіть тимчасового «леопардового візерунка» з пігментних плям на шкірі. При цьому можна не боятися впливу сонячного світла.

Загальні рекомендації пацієнтам

Запланувавши процедуру, за місяць до неї відмовтеся від видалення волосся — не використовуйте ні віск, ні пінцет, ні епілятор. За декілька днів до початку першого сеансу поголіть оброблювану зону, щоб довжина волосся до моменту проведення процедури склала 1–2 мм. Це підвищить ефективність лазерного впливу.

Відразу після епіляції шкіра може трохи почервоніти, але така реакція є природною і проходить вже за добу. Поява шрамів або рубців при лазерному впливі виключена. Додатковим бонусом процедури є стимуляція природного вироблення колагену шкірою, тому ліфтинг-ефект в зоні, що обробляється, вам гарантований.

Автор: Лікар-дерматолог, косметолог Атаманчук Кароліна Василівна