ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

​​Порівняння лазерів для епіляції

Скільки існує людство, стільки ж воно бореться (переважно, прекрасна його половина), з небажаним волоссям. І лише з появою лазерної епіляції з’явилася можливість зробити цей процес ефективним, безпечним та практично безболісним. Для епіляції розроблено кілька типів лазерів:

  • Рубіновий
  • Діодний
  • Олександритовий
  • Неодимовий

Рубінові лазери з’явилися найпершими, і наразі майже не застосовуються.

Діодний лазер

Найпоширеніший тип. За статистикою, 80% клінік та салонів м. Києва для епіляції використовують саме його. Він компактний (деякі моделі легко розмістити навіть на невеличкому столику), не потребує витратних матеріалів. Має величезну перевагу порівняно з іншими лазерами: низьку вартість самого апарату. Щоправда, на цьому всі його переваги закінчуються. Для зручності, розглянемо його в порівнянні з олександритовою моделлю.

Принцип дії і діодного, і олександритового лазера один: промінь вибірково поглинається спеціальним пігментом — меланіном, який знаходиться у волосяній фолікулі та стрижні волосся, і руйнує їх. Але тут є один важливий нюанс: треба не допустити нагрівання шкіри, інакше може виникнути опік та порушення пігментації. Якщо тривалість імпульсу становить більше 35 мс, то теплова енергія розсіюється навколишньою шкірою. Отже, нам потрібен потужний імпульс (здатний зруйнувати фолікул) за короткий проміжок часу (щоб шкіра не нагрілася).

Пікова потужність найкращих діодних лазерів становить 500 Вт. І це вже найбільша величина, вище цей лазер не зможе. Для порівняння: пікова потужність твердотілого олександритового лазера-2000 Вт. Для творців «діодників» залишався єдиний шлях: їм довелося підвищувати тривалість імпульсу, щоб вистачило енергії для руйнування фолікула. А велика тривалість імпульсу, як ми вже знаємо, призводить до перегріву шкіри з усіма неприємними наслідками, що з цього випливають. Саме завдяки тривалому імпульсу епіляція на діодному лазері, навіть із застосуванням анестезуючих спреїв, досить болюча.

Але це ще не все. Довжина хвилі діодного лазера-810 нм, олександритового-755 нм. Існує правило: чим більша довжина хвилі, тим більше поглинається енергія оточуючими тканинами, і, тим менше вона поглинається меланіном. Значить, навіть максимально зменшуючи тривалість імпульсу, «діодник» таки більшу частину енергії витрачає на нагрівання шкіри.

Тепер порівняємо роботу цих двох систем з погляду пацієнта. Потужність діодника настільки мала, що вона не може зруйнувати волосся відразу. Тому як прийшов пацієнт із волоссям, так він із ним і піде. Волосся почне випадати лише за тиждень-другий. При епіляції олександритовою системою волосся «згоряє» миттєво, а ось шкіра майже не нагрівається через короткий імпульс. Погодьтеся, заплативши певну суму за процедуру, людині приємніше бачити гладку шкіру одразу.

Ще один важливий момент: діаметр світлової плями. Для найсучаснішого «діодника» він становить 9 мм. Для «олександрита» площа плями становить максимально 18 мм, тобто за 1 імпульс можна обробити площу в 2 рази більше. Значить, і процедура займе вдвічі менше часу.

Олександритовий лазер

На сьогоднішній день визнаний найефективнішим та найбезпечнішим лазером для епіляції. Видаляє волосся миттєво і практично безболісно. Навіть після першого сеансу відзначається значне зменшення швидкості росту волосся. Після курсу процедур ефект зберігається ще багато років.

Підсумувавши сказане, можна порівняти роботу цих двох лазерних систем:

Діодний лазер 810 нм

Олександрітовий лазер 755 нм

Діаметр світлової плями 9 ммДіаметр світлової плями 18 мм
Болючість процедуриПроцедура практично безболісна
Ймовірність опіків та пігментації високаЙмовірність опіків та пігментації низька
Волосся випадає протягом 1–2 тижнівВолосся зникає миттєво
Тривалість процедуриТривалість процедури коротка

Неодимовий лазер

Не є конкурентом олександритового, а скоріше доповнює його. Генерує промінь завдовжки 1064 нм. Поглинається в основному червоним кров’яним пігментом-гемоглобіном, викликаючи «склеювання» капілярів, що живлять волосся. Оскільки промінь погано поглинається меланіном, епіляцію можна проводити навіть на засмаглій шкірі. Крім того, ефективно лікує «судинні зірочки» та деякі доброякісні новоутворення.

Висновок. Тільки з появою олександритових лазерів процес видалення волосся став не лише безболісним та ефективним, але навіть приємним. Платформи, що поєднують в собі олександритовий і неодимовий лазери, дозволяють позбутися непотрібного волосся швидко і на тривалий час.

Автор: Лікар-дерматолог, косметолог Атаманчук Кароліна Василівна