ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Як видалити судинні зірочки на обличчі

Помітна судинна сіточка та почервоніння на крилах носа, щоках, підборідді чи інших зонах обличчя (купероз) з’являються через слабкість стінок капілярів. З куперозом можуть зіткнутися і чоловіки, і жінки частіше у віці після 30 років. Такі почервоніння створюють косметичний дефект, при цьому на ранніх стадіях не є небезпечними для здоров’я. Лікар-косметолог поділиться порадами про те, як видалити купероз на обличчі, чи можна обійтися домашніми засобами для догляду і як мінімізувати ризик повторної появи судинних зірочок і сіток.

Причини появи почервоніння на обличчі

Купероз частіше розвивається у пацієнтів з чутливою, дуже сухою та тонкою шкірою, але також зустрічається на нормальній та жирній шкірі. До появи почервоніння у вигляді сітки або зірочок призводять порушення роботи капілярів. Коли еластичність стінок судин зменшується, погіршується їхня здатність до скорочення та відновлення. Судини стають слабшими та крихкими, виникають застої крові, які розширюють капіляри. У такому стані судини стають помітними та формують червоні зірочки чи сіточки.

Найчастіше основною причиною виникнення проблеми є генетична схильність. Спровокувати розвиток куперозу можуть також:

 • гормональні коливання (наприклад, у період вагітності, менопаузи), вживання гормональних препаратів;
 • нестача вітамінів та мікроелементів, які необхідні для зміцнення судинних стінок;
 • тривалі та часті переохолодження або перегрівання, у тому числі при загартовуванні або перебуванні на сонці в солярії;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • тривалі інтенсивні фізичні навантаження (важка робота, підготовка до спортивних змагань);
 • зловживання кавою, алкоголем, куріння, незбалансоване харчування;
 • аутоімунні захворювання;
 • часті стреси.

Все це призводять до появи помітної венозної сітки на ногах чи інших ділянках тіла.

Лише косметичний дефект? Чи небезпечний купероз для здоров’я

Розвиток почервонінь відбувається у чотири етапи:

 1. Ледве помітні прояви, які пацієнт може не помічати. Легке почервоніння, відчуття поколювання, сверблячки чи жару у тих чи інших ділянках шкіри з’являються при перегріванні, переохолодженні, вживанні алкоголю, у стані стресу. На цьому етапі капіляри ще зберігають еластичність та не травмуються.
 2. У певних зонах обличчя на шкірі проглядається кілька розширених судин, об’єднаних у сітку. Почервоніння стає помітним, відбуваються розриви капілярів.
 3. Почервоніння не минають, згодом набувають синюшного відтінку («винні плями») і створюють відчутний естетичний дискомфорт.
 4. Процес поширюється на великі судини під шкірою, виникають запалення, порушується кровообіг, через що з’являються зони підвищеної блідості, утрудняються процеси харчування та надходження кисню в тканини.

На ранніх стадіях купероз не несе ризиків для здоров’я і є лише естетичною недосконалістю. При цьому поява перших ознак розвитку судинних зірочок свідчить про судинні патології, тому варто проконсультуватися з лікарем.

Чи можна видалити купероз у домашніх умовах

Косметика, народні методи або масажні техніки часто обіцяють позбавити куперозу, але такі засоби неефективні у боротьбі з уже сформованими судинними зірочками або сіткою. Косметичні засоби чи масаж не здатні усунути вже розширені капіляри, лише видалення пошкоджених судин дає видимий результат.

Як видалити судини на обличчі — косметологічні процедури

Вирішити проблему допоможуть апаратні методи:

 • Лазерне видалення судин. Зона почервоніння обробляється лазерним променем, який впливає лише на капіляри, не зачіпаючи шкіру.
 • Фотоомолодження. Видалення пошкоджених судин відбувається завдяки світловому випромінюванню з певною довжиною хвилі та тривалістю імпульсів.
 • Електрокоагуляція. Для руйнування капілярів використовують імпульси електричного струму. Метод пов’язаний з підвищеним ризиком виникнення рубців.

Як прибрати капіляри на обличчі — лазерне видалення куперозу

У клініці LaserOne застосовують сучасний високоефективний та безпечний лазерний метод лікування патологій судин. Завдяки можливостям ультраточного налаштування та кваліфікації наших лікарів, можливе точкове видалення найтонших капілярів, при якому не зачіпаються інші тканини шкіри.

Лікар проведе попередню консультацію, визначить зони дії. Далі обробить очищену шкіру за допомогою апарату SYNCHRO REPLA:Y італійської компанії DEKA. Під дією лазера пошкоджена судина коагулюється. Відчуття під час процедури можна порівняти з уколом найтоншої голки, за бажанням пацієнта лікар може нанести анестезуючий крем. Дрібні капіляри можна прибрати за один сеанс, якщо проблема торкнулася більших і глибше розташованих судин, лікар-косметолог порекомендує відповідний графік процедур.

Профілактика

Після повного видалення куперозу проблема може виникнути знову, особливо якщо причиною розвитку стали спадкові чинники. Для профілактики варто:

 • вживати за призначенням лікаря вітамінні комплекси для зміцнення стінок судин;
 • використовувати рекомендовані косметологом засоби для догляду (сироватки, маски, креми), які усувають невеликі почервоніння, заспокоюють гіперчутливу шкіру та покращують мікроциркуляцію;
 • збалансувати харчування;
 • уникати різких перепадів температур;
 • проконсультуватися з лікарем щодо комплексного лікування судинних патологій.

З появою перших ознак куперозу зверніться до лікаря-косметолога, щоб вирішити проблему на ранніх стадіях.

Автор: Лікар-дерматолог, косметолог Дубовенко Алла Володимирівна