ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Чи можна робити фракційне лазерне омолодження влітку?

Фракційне шліфування — це ефективна та популярна лазерна методика, яка дає відмінні результати у боротьбі з віковими змінами. За допомогою такої апаратної процедури можна також звести до мінімуму або повністю позбутися рубців, шрамів, пігментації, вирівняти рельєф шкіри. При цьому фахівці попереджають: безпечно провести таке шліфування та уникнути ризиків ускладнень вийде не під час будь-якої пори року. Чи можна робити лазерне омолодження влітку і які наслідки можуть виникнути при порушенні правил виконання цієї процедури?

Коли можна робити лазерне шліфування обличчя

Кваліфікований лікар-косметолог порекомендує провести курс таких процедур в осінньо-зимовий сезон. Ультрафіолетовий індекс у цей період знижується і вплив сонячного випромінювання на поверхню шкіри зменшується. Проведення лазерного омолодження також можливе рано навесні. З квітня значення ультрафіолетового індексу починає підвищуватись, а разом з ним — і ризики розвитку гіперпігментації шкіри. Тому лазерне шліфування обличчя влітку не роблять.

Як довго потрібно використовувати сонцезахисні засоби

У перші дні після сеансу заборонено використання будь-яких продуктів догляду за шкірою, масок, спреїв, крім спеціального відновлювального крему, який призначить лікар. Обов’язкова вимога реабілітаційного періоду в лазерній косметології — нанесення на обличчя продуктів зі ступенем захисту не нижче SPF 35 щоразу перед виходом з дому протягом місяця. Коли сонячна активність знижена, суворе дотримання цього правила зводить до мінімуму ризик появи пігментації та ефекту фотостаріння. За місяць після процедури захисна функція шкіри відновиться.

Коли проходить почервоніння після лазерного шліфування

Під час процедури лазерний апарат впливає на глибокі прошарки епідермісу. Після сеансу в зоні обробки можливі набряклість та почервоніння шкіри, часто пацієнти відчувають печіння. Для прискорення процесу відновлення косметолог порекомендує протизапальний засіб, який потрібно буде наносити кілька разів на день. Зазвичай відчуття печіння проходить за 1–2 доби, а набряки та почервоніння — через 3–7 днів. Реабілітація триває протягом 1–2 тижнів залежно від особливостей шкіри пацієнта.

Чому не можна проводити лазерне омолодження влітку

Однією з найпоширеніших причин появи пігментних плям є різні пошкодження шкіри. При проведенні лазерного шліфування верхні шари епідермісу випаровуються, при цьому чергуються пошкоджені та неушкоджені ділянки. Шкіра позбавляється захисного шару, який зазвичай приймає на себе агресивний вплив ультрафіолету. При низькому та помірному рівні сонячної активності, в осінні або зимові місяці, пацієнтові достатньо використовувати сонцезахисний засіб, щоб практично виключити ймовірність розвитку пігментації або прискорення процесів фотостаріння. Після закінчення реабілітаційного періоду епідерміс повністю відновить свої захисні властивості.

Влітку вплив прямих сонячних променів стимулює підвищений виробіток у шкірі меланіну для захисту від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання. Якщо виконати фракційне шліфування в період, коли сонячна активність висока, навіть при обробці шкіри засобами з УФ-фільтрами, значно збільшуються ризики ускладнень:

  • уповільнення відновлення поверхневих шарів шкіри;
  • можливість появи стійкого почервоніння шкіри;
  • ймовірність розвитку гіперпігментації.

Якщо ви хочете отримати докладнішу інформацію про те, чи можна робити шліфування обличчя влітку, запишіться на прийом до лікаря-косметолога клініки LaserOne. Лікар відповість на будь-які питання щодо процедури фракційного лазерного омолодження і порекомендує оптимальний курс.

Автор: Лікар-дерматолог, косметолог Дубовенко Алла Володимирівна