ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Відновлення після отопластики

Естетична недосконалість вух, капловухість, наслідки захворювань, травми, через які вушна раковина деформувалася — подібні проблеми допомагає вирішити отопластика. Це хірургічне втручання, під час якого лікар реконструює чи гармонізує розміри та форму вух. Залежно від складності операція може здійснюватись під місцевою або загальною анестезією та триватиме від 40–60 хвилин до кількох годин. Як проходить і скільки триває реабілітаційний період після отопластики, з якими обмеженнями зіткнеться пацієнт та коли зможе оцінити отриманий результат?

Період реабілітації після отопластики

Під час операції фахівець найчастіше виконує надріз за вухом — після повного загоєння рубців не залишається, сліди втручання практично не помітні. Коли всі маніпуляції виконані, розріз ушивається, на шов накладається пластир, а на вухо — спеціальна пов’язка, яка захистить від випадкових ушкоджень, значно зменшить розвиток набряклості та надійно зафіксує нове положення вушних раковин. Якщо операцію проводили під загальним наркозом, лікар порекомендує пацієнтові залишитися в клініці на добу. Якщо було обрано місцеве знеболювання, потрібно близько години провести під наглядом медперсоналу.

Як довго загоюються вуха

У перші кілька діб пацієнт може відчувати дискомфорт: біль, набряклість, можлива поява синців у прооперованій зоні. Пластичний хірург порекомендує знеболювальні препарати та пояснить схему прийому. У післяопераційний період можливе зменшення чутливості шкіри, відчуття оніміння. Цей стан тимчасовий і, зазвичай, проходить протягом першого тижня. Відновлення чутливості може супроводжуватися поколюванням чи подібними відчуттями.

Наступного дня після пластики вух пацієнту потрібно буде приїхати до клініки на першу перев’язку. Хірург оцінить процес загоєння, обробить шви, знову накладе пов’язку та призначить дату наступних перев’язок. Зазвичай під час реабілітації лікаря потрібно відвідувати кожні 2–3 дні. Для повного загоєння потрібно від 1 до 2 місяців — тоді можна буде повністю оцінити результат операції.

Скільки носити пов’язку після отопластики

Фіксуючу пов’язку потрібно постійно носити протягом перших 8–10 днів. На 7–10-й день після отопластики шви знімають і лікар може дозволити надягати пов’язку лише на ніч ще тиждень, щоб захистити вуха від випадкового травмування уві сні.

Як зняти набряк

Терміни збереження припухлості у вухах індивідуальні у кожного пацієнта. Щоб не стимулювати підвищену набряклість, рекомендується тимчасово обмежити вживання солоної, гострої їжі, алкоголю. У більшості випадків набряки помітно зменшуються на момент зняття швів і повністю зникають за 10–14 днів.

Що не можна після отопластики

Суворих обмежень доведеться дотримуватися протягом першого тижня після операції. Щоб забезпечити швидке загоєння та бажаний результат, пацієнтам у відновлювальний період не можна:

  • Терти, чіпати, мочити вуха. Помити голову можна буде не раніше, ніж на 7–10-й день після отопластики, коли шви будуть зняті;
  • Носити окуляри, особливо у важкій, незручній оправі протягом 1–1,5 місяця. Лікар оцінить процес відновлення та розповість, коли можна буде знову вдягати їх;
  • Займатися спортом. Поступово відновити фізичну активність можна буде за 3–4 тижні після консультації хірурга;
  • Перегріватись або допускати переохолодження. Потрібно унеможливити прийом гарячої ванни, відмовитися від відвідування лазні, сауни, солярію;
  • Знімати фіксувальну пов’язку до отримання дозволу лікаря.

Повернутися до звичного способу життя з невеликими обмеженнями, пацієнт зможе вже через 10–14 днів після отопластики.

Чи можна спати на боці після операції

У перший тиждень пацієнту рекомендують спати на спині, бажано використовувати високу ортопедичну подушку чи спеціальний валик. Це допоможе зменшити набряклість, уникнути випадкового пошкодження та деформації тканин вух.

Докладніше про відновлювальний період вам розповість хірург під час попередньої консультації. Фахівці клініки LaserOne нададуть детальні рекомендації і будуть на зв’язку після операції — ви зможете порадитися з будь-яких питань.

Автор: Пластичний хірург Замковой Вадим Вікторович