ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Реабілітація після блефаропластики

Зменшити інтенсивність прояву вікових змін в області очей, позбутися нависання верхньої повіки або жирових гриж — такого ефекту дозволяє досягти хірургічна операція блефаропластика. Ця процедура триває близько 1–1,5 години і, зазвичай, здійснюється під місцевою анестезією. Залежно від того, з якою проблемою зіткнувся пацієнт, лікар порекомендує проведення операції на верхній або нижній повіці, або призначить кругову блефаропластику, а також вибере оптимальний спосіб втручання: за допомогою скальпеля або лазера. Результат блефаропластики багато в чому залежить від дотримання рекомендацій хірурга під час відновлення. Скільки триватиме реабілітація після блефаропластики та яких обмежень потрібно буде дотримуватися?

Терміни та порядок реабілітації після блефаропластики верхньої та нижньої повік

Пацієнту потрібно буде залишатися в клініці близько години після операції, пізніше того ж дня можна повернутись додому. Залежно від того, яким способом проводилася блефаропластика, термін реабілітації відрізнятиметься.

При пластиці нижньої повіки розріз виконується за війним краєм повіки або транскон’юнктивально.

 • Транскон’юнктивальна операція найбільш щадна. Розріз загоюється самостійно, шви не накладаються, а ймовірність виникнення набряків та синців зведена до мінімуму. Відновлення відбувається декілька днів. Вже на 7-му добу пацієнт може повернутися до роботи.
 • При проведенні пластики нижньої повіки по лінії зростання вій пацієнту накладаються шви. Реабілітація після блефаропластики нижніх повік триває довше. У перші дні можлива поява набряклості та синців під очима.

Пластична операція на верхній повіці передбачає розріз в області складки повіки та накладання швів. У перші декілька днів можливий дискомфорт при морганні, болючі відчуття в зоні рухомої повіки.

Терміни відновлення та рекомендації

Точні терміни відновлення залежать від особливостей шкіри пацієнта, віку та складності втручання. Реабілітація після верхньої блефаропластики та операції на нижній повіці з розрізом за війним краєм триватиме близько 3–4 тижнів.

 • У перші 3–4 дні в області повік можливі синці, набряклість, відчуття дискомфорту, сухості очей. Зазвичай болючі відчуття слабкі або відсутні зовсім.
 • На 5-й день лікар проведе огляд та зніме шви. Післяопераційні симптоми до цього етапу проходять зовсім або зменшується їхня вираженість. За відсутності протипоказань лікар дозволить вийти на роботу.
 • На 10–14-й день набряклість та синці повністю проходять.
 • Через 1 місяць післяопераційні рубці стають майже непомітними.
 • Цілком оцінити ефект проведеної блефаропластики можна через 3 місяці.

Пластика повік не потребує тривалих обмежень звичного способу життя, але пацієнту потрібно буде дотримуватись кількох правил:

 1. Відмовитись від використання контактних лінз на 10–14 днів.
 2. Мінімізувати навантаження на очі протягом 3–5 днів.
 3. Виключити використання декоративної косметики або звичайних засобів для догляду за шкірою навколо очей. Дотримуватись обережності при здійсненні гігієнічних процедур.
 4. Застосовувати призначені пластичним хірургом очні краплі, мазі та інші препарати, які усунуть відчуття сухості та запобігатимуть інфікуванню.
 5. Одягати сонцезахисні окуляри щоразу при виході на вулицю.
 6. Відмовитись від інтенсивних фізичних навантажень на 3–4 тижні. Хірург клініки LaserOne докладно розповість пацієнтові, коли можна буде відновити заняття спортом.

Реабілітація після кругової блефаропластики

Якщо пацієнту необхідна корекція верхньої та нижньої повік, рекомендується виконувати пластику одночасно. Терміни відновлення при круговій блефаропластиці не збільшуються — реабілітація триватиме близько місяця.

Як прискорити відновлення після блефаропластики — поради лікаря

Для зниження набряклості пластичний хірург може порекомендувати використання холодних компресів або виконання нескладної гімнастики для очей. Під час реабілітації після блефаропластики бажано зменшити вживання солі, алкоголю та інших продуктів, що сприяють розвитку набряків. Спати краще на спині, при цьому подушка має бути достатньо високою.

Пластичні хірурги клініки розкажуть про всі особливості відновлювального періоду під час попередньої консультації. Якщо після операції у вас виникнуть питання, лікар буде на зв’язку і надасть докладні рекомендації.

Автор: Пластичний хірург Жигунова Ольга Володимирівна