ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Ринопластика – як вибрати хірурга і найкращу клініку

Пластична операція зі зміни форми та розмірів носа назавжди змінює зовнішність. Хоч би якою була проблема: асиметрія, травми, естетична недосконалість або порушення функцій носового дихання — важливо знайти гармонійне рішення. Щоб отриманий результат тішив пацієнта, а операція та реабілітаційний період пройшли максимально комфортно, планування ринопластики варто розпочати з вибору лікаря та клініки. Успіх пластики безпосередньо залежить від професіоналізму та кваліфікації хірурга, якості сервісу та умов перебування у стаціонарі. Як знайти хорошу клініку, на що варто звернути увагу і які питання поставити лікарю на попередній консультації?

Надійна клініка пластичної хірургії

Почати знайомство з медичними установами, в яких доступна потрібна операція, можна з перегляду інформації на інтернет-сайтах та тематичних форумах — пацієнти пластичних хірургів часто діляться враженнями про результат, умови та сервіс. Перше, що потрібно перевірити — наявність ліцензії МОЗ, це обов’язкова вимога для приватних клінік в Україні. Варто звернути увагу на повноту та доступність інформації про проведення ринопластики. Пацієнт повинен дізнатися про особливості процедури, тривалість реабілітації, вартість, хірургів, які виконують операцію.

Про що ще важливо поцікавитися при виборі клініки:

  • Високі стандарти якості. Використання у клініці прогресивних методів та протоколів, які довели ефективність та безпеку у світовій практиці.
  • Устаткування. Ринопластика — складна маніпуляція, яке може тривати 2–3 години. У клініці має бути сучасна операційна, оснащена всім необхідним хірургічним та наркозним обладнанням. Наприклад, для проведення пластики носа може застосовуватися п’єзотом або ультразвуковий ніж, який використовується для максимально точної роботи з кістковими тканинами, забезпечує безпеку та кращу прогнозованість результату.
  • Персонал. Вибір клініки залежить від професіоналізму її працівників. Кваліфіковані хірурги, анестезіологи та медсестри забезпечать детальне консультування, проведення операції та спостереження у реабілітаційний період. Грамотні та уважні адміністратори допоможуть скласти зручний графік відвідувань.
  • Власний стаціонар. Після операції із застосуванням загальної анестезії пацієнти залишаються під наглядом медперсоналу ще декілька діб, тому обов’язкова наявність комфортних палат з усім необхідним для відпочинку пацієнтів, проведення оглядів та призначених процедур.
  • Графік роботи та зручне розташування. Найкращий варіант — клініка, яка працює без вихідних днів. При такому режимі зручніше підібрати потрібні дати операції для кожного пацієнта.
  • Доступна цінова політика.

Як вибрати хірурга для проведення ринопластики

Багато пацієнтів залишають відгуки про результати проведеної пластики носа на спеціальних форумах, у соціальних мережах та на сайтах клінік. Вибір лікаря можна розпочати з аналізу такої інформації, але головними критеріями будуть професіоналізм хірурга та накопичений досвід. Обов’язкова вимога до лікаря, якому можна довірити свою зовнішність, — наявність спеціалізації з хірургії, бажана вища кваліфікаційна категорія. Лікар-професіонал покаже вам свої сертифікати та дипломи, що підтверджують участь у спеціалізованих конференціях, регулярне проходження навчання (курсів, тренінгів, підвищення кваліфікації) в Україні та за кордоном. Важливо уточнити досвід роботи лікаря у виконанні таких операцій. Пластика носа здійснюється лише після попередньої консультації, під час якої можна і потрібно поставити хірургу всі питання, що цікавлять, у тому числі:

  • скільки операцій виконав лікар;
  • чи часто виникали ускладнення;
  • можна ознайомитися з фото пацієнтів до і після операції.

Хірург-професіонал надасть якісне консультування, детально розповість про всі особливості ринопластики та періоду реабілітації. Лікар запропонує всі можливі варіанти вирішення проблеми, при цьому не вводитиме в оману пацієнта, якщо виконати його побажання неможливо. А також не погодиться на проведення операції, якщо її результат може порушити функцію дихання або нашкодити здоров’ю пацієнта.

Автор: Пластичний хірург Козлов Дмитро Анатолійович