ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

У яких випадках рекомендується підтяжка грудей

Форма та зовнішній вигляд грудей змінюються під дією багатьох факторів. Вікові зміни, вагітність, лактація, різкі коливання ваги можуть спричинити опущення молочних залоз (мастоптоз). Для коригування такої проблеми не обов’язково вдаватися до встановлення грудних імплантів. Повернути гарну, естетично привабливу форму грудей допоможе пластична операція — мастопексія. В яких випадках рекомендують робити підтяжку грудей: які проблеми вирішує хірургічне втручання та яких результатів можна очікувати?

Чому відбувається опущення грудей

Причиною мастоптозу є втрата пружності та розтягнення шкіри, зниження еластичності та послаблення м’язів, що підтримують груди. Молочні залози пласкішають та опускаються. Це може статися внаслідок:

  • Схуднення або значних коливань ваги. Шкіра грудей не встигає адаптуватися до скорочення кількості жирової тканини. При різкому наборі ваги на молочних залозах з’являються розтяжки.
  • Вікових змін. Під дією гравітації молочні залози поступово опускаються, причому, чим більший розмір — тим більш виражений ефект.
  • Грудне вигодовування. За період вагітності та тривалої лактації молочні залози збільшуються (на 1–2 розміри). Після закінчення годування груди зменшуються, як і при різкому схудненні.
  • Анатомічні особливості.
  • Гормональних порушень та деяких захворювань.

Коли слід робити підтяжку грудей

Втрата естетичної привабливості молочних залоз негативно впливає на психологічний стан жінки, а виражений мастоптоз пов’язаний і з фізичним дискомфортом. Різні дієти, креми, прийом препаратів або спеціальні фізичні вправи можуть трохи покращити стан шкіри, але вони неефективні при боротьбі з опущенням грудей. Для вибору оптимального способу вирішення проблеми пацієнтці необхідно прийти на консультацію до пластичного хірурга.

Лікарі рекомендують зробити підтяжку грудей у ​​випадках, коли не потрібно збільшувати розмір шляхом встановлення імплантів, а достатньо вдосконалити або повернути грудям колишню форму.

Показання для призначення операції:

  • опущення молочних залоз різної стадії;
  • виражена асиметрія;
  • зміщення вниз ареоли та соска;
  • наявність розтяжок.

У ході операції хірург видаляє надлишки шкірної тканини і, за необхідності, піднімає сосок та ареолу. Якщо пацієнтка планує вагітність після мастопексії, слід обговорити це з лікарем. У більшості випадків підтяжка молочних залоз не стане протипоказанням для подальшого грудного вигодовування. Але варто враховувати, що при лактації тканини молочних залоз знову можуть розтягнутися, і тоді потрібна повторна операція.

Не відкладайте мрії про гарні груди — запишіться на прийом до пластичного хірурга. Під час консультації лікар докладно розповість про всі особливості проведення мастопексії, прогнозовані результати та нюанси відновлювального періоду.

Автор: Пластичний хірург Компанієць Анатолій Олегович