ціни
Київ, вул. Московська, 46/2

Гіпергідроз: причини захворювання і лікування

У нормі потовиділення з’являється у спеку, при інтенсивних фізичних навантаженнях чи стресах. Така реакція потрібна для забезпечення правильної терморегуляції тіла. При гіпергідрозі пітливість надто інтенсивна і виникає незалежно від зовнішніх факторів. Стан пов’язаний із психологічним дискомфортом, створює складнощі у побуті та може спровокувати розвиток супутніх проблем зі здоров’ям. У такому разі буде потрібна консультація кваліфікованого лікаря, який зможе поставити діагноз та індивідуально підібрати оптимальне лікування гіпергідрозу.

Причини розвитку гіпергідрозу

Підвищена пітливість може спостерігатись на окремих ділянках тіла (локальний гіпергідроз) або виникати по всій поверхні (генералізований або загальний). Загальний гіпергідроз у більшості випадків не є самостійним захворюванням, а розвивається на тлі інших патологій та станів чи вживання певних медикаментів (вторинна форма гіпергідрозу). У деяких випадках гіпергідроз виникає незалежно від інших патологій (первинна форма), часто є спадковим.

Виникнення підвищеної пітливості вторинного типу можуть спровокувати:

  • інфекційні захворювання;
  • хвороби ендокринної системи (цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози тощо);
  • неврологічні розлади;
  • онкологія;
  • вегето-судинна дистонія;
  • антидепресанти та інші препарати;
  • менструальний цикл, вагітність, клімакс.

Локальний гіпергідроз найчастіше з’являється в області пахв, на долонях, стопах, рідше — на обличчі та інших ділянках тіла.

Чому варто задуматися про лікування

Проблеми, пов’язані з гіпергідрозом, мають не лише психологічний характер. Крім дискомфортних відчуттів через вологі плями на одязі і постійно мокрі руки, стан може супроводжуватись неприємним запахом і подразненням шкіри. Існує високий ризик розвитку грибкових інфекцій та шкірних захворювань. Щоб вилікувати пацієнта від вторинного гіпергідрозу, необхідно усунути його причини або досягти стійкої ремісії у разі хронічних захворювань. Лікарі клініки LaserOne підберуть ефективну схему лікування первинного гіпергідрозу локалізованого типу за допомогою лазерних або ін’єкційних технік.

У яких випадках рекомендовано ін’єкційне лікування

За допомогою введення в зону підвищеного потовиділення спеціальних препаратів на основі ботулотоксину А досягається тимчасове блокування надходження нервових імпульсів до потових залоз. В результаті вони припиняють виділяти піт. Процедура малотравматична і найчастіше не потребує знеболювання, але за бажанням пацієнта можливе проведення лікування під місцевою анестезією. Лікар визначить локалізацію найбільшої кількості потових залоз за допомогою проби, після цього введе препарат спеціальною тонкою голкою. Процедура триває близько півгодини.

Ін’єкційний метод лікування гіпергідрозу підходить для вирішення проблеми підвищеної пітливості пахвової зони, стоп та долонь. Після обробки ботулотоксином А потовиділення повністю припиняється на період до 6–8 місяців, після закінчення терміну дії препарату процедуру необхідно повторити.

Відновлення відбувається швидко та з мінімальними обмеженнями. У першу добу знадобиться обробка шкіри антисептиком, доведеться виключити водні процедури. Протягом 7–10 днів після процедури слід відмовитися від відвідування сауни, лазні, солярію, прийому гарячого душу або ванни.

Лазерне лікування — ефективний метод, тривалий результат

Лазерна методика використовується тільки для лікування первинного гіпергідрозу в зоні пахв. Стійкий ефект досягається за допомогою прицільного впливу лазерного променя на клітини потових залоз. В результаті процедури клітини руйнуються та не відновлюються згодом. Лазерне лікування здійснюється абсолютно безболісно — перед проведенням процедури лікар обробляє зону пахв місцевим анестетиком. Далі за допомогою голки проводиться прокол для введення оптоволокна, яким подається лазерна енергія. Лікування гіпергідрозу займає близько 1–1,5 години. У деяких випадках може бути рекомендована повторна процедура, яку можна провести не раніше ніж через 3 місяці.

Переваги лазерного методу — у високій ефективності: за один сеанс у зоні обробки руйнується близько 70% потових залоз, уповільнюється також зростання волосся. При цьому відсутні побічні ефекти: перегрівання, гематоми або синці. Оскільки лазерний промінь додатково стерилізує зону, що обробляється, період реабілітації скорочується і проходить легко. Через 2–3 дні повністю загоюється місце проколу, не залишається жодних слідів. Відновлення вимагає близько 7 днів.

На попередній консультації лікар відповість на запитання, запропонує відповідний метод лікування гіпергідрозу і докладно розповість про правильну підготовку та особливості реабілітаційного періоду.

Автор: Пластичний хірург Козлов Дмитро Анатолійович