ціни
Київ, вул. Князів Острозьких 46/2

Пластика носа – 7 поширених міфів

Ринопластика — популярна операція, яка дає можливість виправити вроджені чи набуті дефекти, змінити форму та розмір носа. За допомогою втручання коригуються естетичні недосконалості, усуваються функціональні проблеми: утруднене чи порушене дихання. Як і будь-яка пластична операція, ринопластика має протипоказання та можливі побічні ефекти. При цьому пацієнти, які замислюються над корекцією носа хірургічним способом, стикаються з безліччю міфів. Чи варто побоюватися тривалої реабілітації, болісної пластичної операції і чи можна «замовити» лікареві зовнішність, про яку ви мріяли?

Міф перший: «Ніс стане дуже тендітним, а може і відвалитися»

У перші кілька місяців після проведення ринопластики дійсно рекомендується максимально дбайливо ставитись до «нового» носа: уникати травм, ударів. Такі обмеження тимчасові і знадобляться лише на період зрощення та загоєння тканин. При цьому ніс після ринопластики точно не відвалиться, оскільки тканини надійно з’єднані між собою. Точний період реабілітації залежить від характеру процедури: виду та рівня складності пластичної операції, особливостей пацієнта. У деяких випадках після повного відновлення кістки набувають ще більшої міцності через формування кісткових мозолів.

Міф другий: «Ринопластика носа — це дуже болісна операція»

Втручання здійснюється лише під загальною анестезією, пацієнт нічого не відчуває. Інтенсивність та тривалість дискомфортних або больових відчуттів після виходу з наркозу індивідуальні та залежать від больового порога, складності пластичної операції, характеру та кількості розрізів та маніпуляцій з тканинами носа. Зазвичай неприємні відчуття після ринопластики розцінюються пацієнтами як цілком терпимі та зберігаються 2–3 дні. Якщо біль завдає сильного дискомфорту, лікар призначає знеболювальні препарати, які полегшать реабілітаційний період.

Міф третій: «Хірург-професіонал зробить будь-який ніс, який замовить клієнт»

Лікар запропонує пацієнтові кілька варіантів корекції за естетичними або медичними показаннями, але створити точну копію профілю популярної кінозірки або втілити будь-які побажання не вдасться. Пластичний хірург оцінить індивідуальні анатомічні особливості будови кісткових та хрящових тканин — ці фактори визначають можливу форму та розмір носа у кожному конкретному випадку. Важливо також, щоб ніс гармонійно виглядав, тому при створенні схеми корекції враховуються особливості та форма обличчя. Пластичний хірург візьме до уваги побажання пацієнта і на попередній консультації детально пояснить, які варіанти можна реалізувати.

Міф четвертий: «Після втручання залишаться помітні сліди»

Кількість, локалізація та ступінь виразності післяопераційних рубців залежать від складності та характеру ринопластики. Пластична операція носа найчастіше передбачає проведення розрізів у носовій порожнині та в зоні шкірної складки, яка поділяє ніздрі. Невеликий слід у цій області може зберігатися до кількох місяців, а вже за рік стане практично непомітним.

Міф п’ятий: «Результат складно заздалегідь передбачити»

У клініці LaserOne корекція носа проводиться за чіткою, заздалегідь узгодженою з пацієнтом схемою. Під час консультації на підставі результатів аналізів та огляду лікар з’ясовує показання до проведення ринопластики, оцінює індивідуальні особливості та пропонує можливі варіанти операції. Точний результат втручання можна оцінити після повної реабілітації.

Міф шостий: «Краса вимагає жертв: після операції будуть проблеми з диханням»

Утруднене носове дихання протягом 3–4 діб після втручання — варіант норми. Такі тимчасові проблеми можуть бути пов’язані з післяопераційною набряклістю. У деяких випадках для запобігання складностям із диханням пацієнту на декілька днів встановлюють спеціальні силіконові трубочки. Крім того, операція на носі часто проводиться саме з метою виправлення неможливого або утрудненого дихання. Якщо проблеми зберігаються після зникнення набряків, це свідчить про неправильне проведення пластичної операції.

Міф сьомий: «Щоб виправити форму носа, його треба зламати, тому буде потрібна тривала складна реабілітація»

Ударні методи не застосовуються у сучасній ринопластиці. Для досягнення очікуваного ефекту використовується спеціальне лазерне та ультразвукове обладнання, пластичні хірурги планують операції з мінімальним травматичним впливом на тканини. Реабілітація займає близько двох тижнів — після цього терміну проходять набряки, синці. При цьому ряд обмежень зберігається до повного загоєння тканин.

На попередній консультації пластичний хірург клініки LaserOne докладно пояснить схему корекції носа, розповість, яких результатів ринопластики і в які терміни варто очікувати, і відповість на всі запитання.

Автор: Пластичний хірург Козлов Дмитро Анатолійович